Jak z Česka vyhodnocovat EKG pacientů z USA, VB i ČR - MDT, centrum pro mezinárodní telemedicínu


Episode Artwork
1.0x
0% played 00:00 00:00
Apr 27 2020 34 mins  

 Veronika Bulková je výkonnou ředitelkou Centra kardiovaskulární péče brněnské nemocnice milosrdných bratří a je také ředitelkou a majitelkou MDT-Medical Data Transfer Mezinárodního centra pro telemedicínu. 

To vám pošle poštou zařízení na vzdálené sledování EKG, vy si ho na sebe podle video návodu nalepíte a přes mobilní telefon jdou data do MDT, kde vám srdce na dálku kontrolují. 

Jen v Čechách takhle sledují ročně kolem 15 000 lidí. Ale nejenom v Čechách. EKG na dálku pro dalších několik tisíc lidí vyhodnocují i pro americké zdravotní pojišťovny nebo pro britský NHS.

V Česku je její podnik unikátní, platí to ale i v měřítku Evropské unie.

A kromě řízení vlastního podniku, řízeni centra kardiovaskulární péče nemocnice milosrdných bratří taky v březnu pomáhala organizovat sbírku na pomoc Itálii. Nakoupila 17 plicních ventilátorů od českých výrobců,  organizovala logistiku několika desítek tisíc kusů osobních ochranných prostředků do Itálie a do Španělka a také pomáhá zajišťovat medicínskou certifikaci plicního ventilátoru Corovent, který v rychlosti vyvinuli na ČVUT.

Tento rozhovor ale vznikal ještě před rozšířením nemoci covid 19 do Evropy. A věnuje se otázkám jako jak může vyřešení vlastní potřeby vést ke vzniku unikátního medicínského podniku? Jak se jako česká firma dostanete k vyhodnocování záznamů EKG přes internet pro americké zdravotní pojišťovny? Jaký byl přechod z hobby podniku do velmi solidní procesy řízené zdravotnické společnosti? A jak moc má nebo nemá české zdravotnictví rádo technologické novinky?