Suolelis miške

Jul 08 2020 40 mins

„Suolelis miške“: pokalbiai apie žmogaus poveikį gamtai ir gamtos poveikį mums. Nuo patarimų tvariai kasdienybei iki pasiūlymų, kaip spręsti ekologines planetos problemas – tinklalaidės autorė Giedrė Čiužaitė susitinka gamtai neabejingus žmones tam, kad išgirstų jų atsakymus į svarbius klausimus.

Suolelis miške. Pelėdų tyrinėtoja, gamtosaugininkė Gintarė Grašytė: pati gamta negali parašyti rašto, kad kažkas ją nuskriaudė
Jul 08 2020 40 mins  
„Nepažadu, kad išgirsite pelėdų“, – prieš naktinį interviu Labanoro girioje perspėjo šiuos paukščius tyrinėjanti mokslininkė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ekspertė Gintarė Grašytė. Tačiau tiems, kas klausysitės šio pokalbio, pasiseks. Ir ne tik išgirsti mažiausias Lietuvos pelėdas. Giedrė Čiužaitė Gintarę kalbina apie tobulai plėšrūniškam gyvenimui prisitaikiusius paukščius, pojūčius naktiniame miške ir ką reiškia atstovauti gamtai diskusijose, kai kiti jos balso girdėti nenori.


Suolelis miške. Puodelių sistemos „CupCup“ kūrėjai: lūžis įvyko pamačius plastiku nuklotas festivalių pievas
Jul 01 2020 40 mins  
Valdonė ir Irmantas Šuškevičiai prieš daugiau nei metus įkūrė socialinį verslą – renginiams ir kavinėms siūlo vienkartinius puodelius keisti „CupCup“ užstato sistemos puodeliais. Sako, jų dabar Lietuvoje daugiau bei 30 tūkstančių. Mokslininkė ir muzikantas pasakoja apie skirtingus kelius iki aplinkosaugos idėjų ir bendrus užmojus. Kalbina Giedrė Čiužaitė.


Suolelis miške. Mokytojas Egidijus Kabošis: jeigu vaikas įlipo į medį, tai ir nulips
Jun 24 2020 40 mins  
Ką reiškia pakeisti profesiją ir tuščiame lauke įkurti mokyklą? Kaip vaikui įveikti šlapių kroksų baimę, o paauglį nuo ekrano nuvilioti į dviračių žygį? Kodėl tėvams nereikia išsigąsti, kai vaikai gamtoje rizikuoja? Tai žino Vilniaus Valdorfo Žaliosios mokyklos mokytojas ir miško stovyklų vadovas Egidijus Kabošis. Egidijų kalbina Giedrė Čiužaitė.Suolelis miške. Poetė Ilzė Butkutė prosenelių žemėje leidžia klestėti laukinei gamtai
Jun 17 2020 41 mins  
„Suolelis miške“ vadinasi ir ši nauja LRT tinklalaidė, ir prieš daugiau nei šimtą metų sukurtas Maironio eilėraštis. Tad į pirmą pokalbį gamtoje Giedrė Čiužaitė pasikvietė šių laikų poetę, seminarų autorę Ilzę Butkutę. Ilzės tekstai apie natūralių pievų, miesto medžių saugojimą sulaukia didžiulio palaikymo socialiniuose tinkluose. Neseniai Ilzė šalia savo sodybos nusipirko papildomą hektarą žemės tam, kad jame tarptų laukinė gamta, pavyzdžiui, netrukdomi galėtų vaikščioti briedžiai. Giedrė ir Ilzė šnekasi ant suoliuko Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose. Kodėl būtent čia – išgirsite interviu.


No review available yet...