Що буде зі здоров'ям українців та демографією після війни?


Episode Artwork
1.0x
0% played 00:00 00:00
Aug 23 2022 20 mins  

Ще з початку 90-х років у нас відбувається негативний приріст населення: менше людей народжується, більше помирає. Повномасштабна війна лише посилила демографічну кризу в Україні.

Дослідники роблять висновок, що населення України може скоротитися на 24-33% залежно від тривалості війни. Особливо ефект буде помітним для дітей та населення продуктивного віку.

Та це не єдині довготривалі наслідки після війни. Відтік населення сильно впливає і на систему охорони здоров’я: медики та пацієнти виїжджають за кордон, шукаючи прихистку у більш безпечних регіонах; міграція та скорочення спричинять зменшення податків, що ускладнить утримання системи тощо.

У цьому епізоді говоримо про конкретні наслідки війни. Зокрема про те, чому важливо уже думати про людський капітал в охороні здоров’я та що буде зі здоров’ям українців після війни.

Ведучі: Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) та Діана Руснак, аналітикиня Українського центру охорони здоров’я (UHC).

Посилання на запис подій, як згадували в цьому епізоді:

1. Дискусія «Як працюють лікарні в умовах війни?»: https://cutt.ly/zXDjR99 

2. Дискусії «Як працюють лікарні поблизу ліній зіткнення?»: https://cutt.ly/8XDjNhm 


➡️ Форма для зворотного зв'язку про подкаст: https://bit.ly/2RKnfCE 


Підписуйтеся на сторінку Українського центру охорони здоров'я у фейсбуці.

Подкаст Українського центру охорони здоров’я (UHC) спродюсовано «Радіо Поділ» у рамках проєкту, що втілюється Лабораторія законодавчих ініціатив та UHC за підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»