# 95 - Odcinek szkoleniowy - teoria więzi cz. II


Episode Artwork
1.0x
0% played 00:00 00:00
Jan 13 2025 7 mins  
Najnowszy odcinek szkoleniowy „Psycho-logicznych rozmów” to kontynuacja cyklu dotyczącego teorii więzi. Z drugiej części dowiecie się czym jest mentalizacja, czym różni się od empatii i dlaczego jest tak istotna. Omówimy takie pojęcie jak bezpieczna baza i przyjrzymy się kontekstowi neurobiologicznemu.
Porozmawiamy też o tym, jak wzorce przywiązania z dzieciństwa manifestują się w stylach przywiązania w dorosłości. A na koniec opowiemy trochę o narzędziu stworzonym i wyprodukowanym przez Laboratorium Psychoterapii Struktura, które może świetnie dopełnić sesje terapeutyczne i to nie tylko te dla par.
Zapraszamy do słuchania.

TEN ODCINEK DOSTĘPNY JEST DLA WSZYSTKICH SŁUCHACZY W CAŁOŚCI !

Odcinków szkoleniowych możesz posłuchać wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Patronite. Wejdź na stronę patronite.pl, pobierz aplikację na urządzenie mobilne, zaloguj się na swoje konto a wtedy wszystkie odcinki będą dostępne w całości.

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące poruszanych tematów skontaktuj się z nami: e-mail: [email protected]

O psychoterapii możecie również przeczytać na naszym blogu: https://www.strukturalab.pl/blog/

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/strukturalaboratoriumpsychoterapii/

Instagramie: https://www.instagram.com/strukturalab/

Autorzy podcastu:
Kasia Bilnik-Barańska: https://www.znanylekarz.pl/katarzyna-bilnik-baranska/psycholog-psychoterapeuta/katowice

dr Daniel Melerowicz: https://www.strukturalab.pl/daniel-melerowicz-psycholog-psychoterapeuta/

Wszystkie przykłady zaczerpnięte z pracy terapeutycznej zostały zmodyfikowane w celu zachowania pełnej poufności.

Prowadzący dzielą się wiedzą i doświadczeniem z perspektywy pracy psychologa i psychoterapeuty bez odniesienia do zasad oraz aksjologii któregokolwiek z podejść czy towarzystw psychoterapeutycznych.