A TrendFM-en hallható Fintech Világa legújabb adásában Érczfalvi András műsorvezető és Suppan Márton, a Peak alapítója a Peak AI fejlesztéseiről, és energiahatékonysági oktatási megoldásáról beszélget.
A Peak még 2022-ben kezdett el mesterséges intelligencia kutatással és fejlesztéssel dolgozni - még a ChatGPT berobbanása előtt. Ekkor alakult meg a magyar fintech belső innovációs csapata, akik az AI fintech szektorban való felhasználásával, és a Peak folyamatainak optimalizálásával foglalkoznak.
Az OpenAI által fejlesztett ChatGPT megjelenését követő (és máig tartó) “AI boom” segítette ezt a folyamatot. Egyrészt elindult egy fejlesztési verseny, másrészt rengeteg új eszköz jelent meg rövid időn belül. A Peaknek az elmúlt két évben több AI fejlesztési projektje is lett, nemrégiben pedig egy innovatív, hiperperszonalizált oktatási modellt vittek piacra.
Pénzügyi oktatástól az energiahatékonyságig
Eredetileg fiatalok pénzügyi oktatása volt a cél, közérthető, hiper-személyre-szabott módon. Gyorsan kiderült viszont, hogy a termék az adottságainak és a “motorját” adó AI modellnek köszönhetően számtalan másik témakör és korcsoport oktatására is alkalmas. Így jött létre a Zöldülő projekt a Lehel közreműködésével.
A Zöldülő célja, hogy energiahatékonyságra oktassa a lakosságot, kihasználva a Peak Edukációs Platform adottságait. Az oktatás során személyreszabott leckéken keresztül tanulhatunk arról, miképp tudunk háztartásunkban energiát (és pénzt) megtakarítani.
Egy felhasználó ha a teljes, 18 leckéből álló tananyagot elvégzi, a javaslatokat pedig betartja, átlagosan 40 fa elültetésével megegyező hozzájárulást tesz a fenntarthatósághoz. Az oktatás elvégzését továbbá ösztönzi, hogy értékes nyereményeket lehet nyerni.
A teljes adás az alábbi Spotify linken elérhető.