Podcast EduRevue: Mezi námi je zaměřený na lidské a profesní příběhy, na povídání o tom, jak proměňovat svůj vlastní přístup k učení a řízení školy. Je diskuzí o tématech, jak reagovat na změny ve společnosti, aby se ředitelé, učitelé i žáci ve škole cítili lépe, chodili do ní rádi a učili se vzájemně to, co je naplňuje a co se jim může do života opravdu hodit.
Pátý díl se zaměřuje na změny v komplexní péči o zrakově postižené žáky. Díky inkluzi dnes mohou tyto děti navštěvovat jak běžné, tak speciální školy. Jaké nové výzvy a možnosti to přináší? A jak se na to dívá ředitelka pražské Školy Jaroslava Ježka Martina Helešicová, kterou si do studia pozvala Renata Votavová?
Renata |Votavová řídí v NPI oddělení společného vzděláváaní a stojí například za projektem Desatero zásad úspěšné práce s heterogenní třídou.
Martina Helešicová je ředitelkou pražské Školy Jaroslava Ježka, kde je pečováno o děti s postižením zraku od roku 1807 dodnes.
Co v podcastu zazní
Jak dnes funguje Škola Jaroslava Ježka pro zrakově postižené žáky a co vše jim nabízí?
Co se s inkluzí změnilo – tedy jakou vzdělávací cestu dnes mohou volit rodiče pro své děti s postižením zraku?
Jak tato škola spolupracuje s běžnými školami? Jak pomáhá učitelům a asistentům pedagoga zařazovat děti s postižením zraku do běžné výuky?
Co je a jak funguje Speciální pedagogické centrum?