Mar 06 2025 46 mins 56
Een collega maakt promotie, een oud-studiegenoot wordt directeur, en een vriend heeft een succesvol bedrijf. Waarom voelt andermans succes vaak als eigen falen? Weinig mensen zullen het toegeven, maar waarschijnlijk herkent iedereen het: professionele jaloezie.
In deze aflevering gaat Doortje langs bij Jan van Tienen, oud-hoofdredacteur van Vice. Hij was ooit heel jaloers op Perre én schreef dit zelfs op in een boek. Hij vertelt waar die jaloezie vandaan kwam en wat dit met hem deed.
Professionele jaloezie kan zich competitief, afgunstig of bewonderend uiten. Maar we vinden het lastig om erover te praten. Hoe komt dat? Het wordt tijd voor een Come Out For Your Jealousy Day.
Volg hier Doortje, Perre en Voorheen Schaamteloos Randstedelijk op Instagram.
Abonneer hier op onze nieuwsbrief
💻 Ga naar squarespace.com/VSR voor een gratis proefperiode, en wanneer je klaar bent om te lanceren, gebruik de code VSR10 om 10% korting te krijgen op je eerste aankoop van een website of domein.
🎨 Boek je tickets van tevoren online op www.vangoghmuseum.nl
Jan van Tienen heeft ook een podcast: Breek me de bek niet open
Bronnen:
- How to Make Envy Work For You - Harvard Business Review
- The two faces of envy: Studying benign and malicious envy in the workplace - Tilburg University
- When your gain is my pain and your pain is my gain: neural correlates of envy and schadenfreude - National Library of Medicine
Zie het privacybeleid op https://art19.com/privacy en de privacyverklaring van Californië op https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.