Az epizódról: A Mogyorósy-Révész Zsuzsa pszichológussal folytatott beszélgetésünk második részében olyan dolgokról beszélgettünk, amik az alapjai az érzelemszabályozásnak. Hogy bánunk magunkkal és ennek milyen hatása van arra, hogy hogy bánunk a környezetünkkel. Mikor pörög fel az idegrendszerem és mikor tudok regenerálódni? Hogyan lehet szélesíteni a toleranciaablakot tudunk úgymond edzeni arra, hogy érzelmileg megterhelő helyzetekben is észrevegyük, mi történik épp velünk. Milyen apró lépései lehetnek az önrefleksziónak és öngondoskodásnak.
Az epizód végén a biztonságos kapcsolódás szerepéről is beszéltünk. Hogy lehet olyan közeget teremteni, ahol egy gyerek biztonságos közegben érzi magát és alacsony stresszt megélve ki tud nyílni új élmények felé. Ha korábban ártalmas gyerekkori élményeket élt meg, mit tehetünk azért, hogy toleranciaablaka egy kicsit szélesebb legyen. Ha jól vagyok, és már tudom magam stabilizálni, mit tehetek azért, hogy egy gyerek a környzetemben korrektív emocionális élményeket élhessen meg.
A vendégünkről:
Mogyorósy - Révész Zsuzsa tanácsadó szakpszichológus, aki egyéni életvezetési tanácsadással, krízis- és stresszkezeléssel, traumakezeléssel (EMDR-módszerrel) és egyéni és csoportos szupervízióval (EMDR, tanácsadás) foglalkozik.
Az Érzelemszabolyázás a gyakorlatban című könyve laikus számára érthetővé és praktikusan alkalmazhatóvá teszi azt a tudást, ami segít tudatosabban és egészségesebben viszonyulni az érzelmeinkhez, valamint gondoskodni emberi kapcsolatainkról.
Az epizód tartalma
Linkek az epizódhoz:
- Mogyorósy-Révész Zsuzsa honlapja:
- Érzelemszabályozás a gyakorlatban. Mogyorósy-Révész Zsuzsa könyve az érzelemszabályozásról. Alapvető háttértudást és praktikus alkalmzható inspirációt is ad a témában laikusok számára is.
- Kinek a Sorsa. Mogyorósy-Révész Zsuzsa másik Vaskor Grétával közösen írt könyve.
Támogass és kapcsolódj hozzánk:
- A szervezetünk
- Itt támogathatsz minket
- Youtube
- Linktr.ee
Music by Lesfm and Olexy from Pixabay