#9: Dwie kariery, architekt chmury i "jutuber" - Adam Marczak


Episode Artwork
1.0x
0% played 00:00 00:00
May 14 2021 70 mins   22

W tym odcinku zapraszam na rozmowę z Adamem Marczakiem, osobą która połączyła dwie kariery w jedną całość. Adam jest architektem rozwiązań w chmurze, oraz z sukcesem prowadzi kanał technologiczny na YouTube. Oprócz tego jest po prostu skromną i niesłychanie pozytywną osobą.

Jak połączyć te dwie kariery? Co daje prowadzenie kanały na YouTube z ponad 55 TYSIĄCAMI subskrybentów? Jak przekuć stres w pozytywne działanie, skąd brać inspiracje i jak działa ekstremalne podejście do zadań w życiu prywatnym i zawodowym.

O tym wszystkim i nie tylko rozmawiamy z Adamem.

Pamiętaj, jeżeli masz jakieś pytanie, nagraj je i wyślij na [email protected]. Możesz też wysłać je jako e-mail, ale fajnie by było gdybyś je nagrał(a) i stał się częścią tego podcastu.

Podziel się! Link do odcinka, gotowy do udostępnienia niezależnie od platformy: https://share.transistor.fm/s/f4332aa3

Pozostańmy w kontakcie >> Zapisz się do mojego newsletter (EN) <<

Gdzie możesz znaleźć Adama w sieci:


Linki i osoby wymienione w odcinku:


Gdzie mnie znajdziesz w sieci:

Firmowo:


Moje podsumowanie odcinka:

  • Stabilność w zatrudnieniu nie jest wadą i nie ogranicza rozwoju w karierze. Może pozwolić Ci rozwinąć się przez długoterminowo w otoczeniu jednej firmy.
  • Stres istnieje i go nie wyeliminujesz całkowicie, przekuj go w coś pozytywnego, na przykład w lepsze przygotowanie się do zadania które masz wykonać.
  • Obserwuj gdy pojawia się stres i zaadresuj go! Pomoże Ci to być lepszym.
  • Autorska reguła Adama: 5 lat kariery przeznaczy na rozeznanie się w różnych technologiach i wybierz coś, w czym będziesz się specjalizował.
  • "Seniority" to nie tylko znajomość technologii, ale podejście do problemu i doświadczenie. Nie chodzi tylko o ekspertyze ale o podejście do ralizacji zadań i odpowiedzialności w projektach.
  • Architekt, architektowi nierówny. Praktyczne doświadczenie techniczne się przydaje ale na różnych poziomach ma ono inne znaczenie. Technologia robi się tak szeroka, że trudno być w sposób praktyczny głęboko nawet w pojedynczym stosie technologicznym.
  • Tak długo jak bawi Cię to co robisz i widzisz w tym wartość, nie przejmuj się szufladkowanie a w szczególności jeżeli to są opinie zewnętrzne.
  • Najlepszy sposób na poznanie kawałka technologii: przeczytajcie dokumentację i zróbcie początkowy tutorial, to da Wam pogląd na to jak działa i co robi dana usługa i gdzie może się Wam przydać.
  • Warto próbować nowych rzeczy, mogą mieć nieoczekiwany efekt jeżeli się powiodą a jeżeli nawet coś nie wyjdzie, to napewno się czegoś nauczyć.
  • Dopasuj swoje działania, do swoich predyspozycji. Jeżeli nie wychodzi CI pisanie, spróbuj nagrywać podcast lub video. Może to będzie Ci lepiej pasowało.
  • Nie musisz tworzyć treści specjalnie na potrzeby działań na zewnątrz. Zwiększaj wynik swoich działań, używaj treści i wyników swoich pracy na różnych kanałach, używaj wyników swojej pracy jako wkładu do budowania własnych treści.
  • Jeżeli chcesz spróbować swoich sił budując swoją markę lub kanał po prostu zacznij. Im szybciej tym lepiej. Nie musi to być perfekcyjne, możesz poprawiać to w trakcie na podstawie tego co się nauczysz.
  • Plany ustawiaj w długim terminie i daj sobie czas na osiągnięcie sukcesu :). Możesz dużo zrobić i poprawić w okresie na przykład jednego roku.
  • Nowości są fajne, ale jest dużo obecnych technologii którymi można się zająć. Warto zwrócić uwagę na podejście LowCode, które pozwala szybko i małym nakładem pracy dostarczyć dużą wartość albo zaoszczędzić dużo czasu.
  • Przesłanie od Adama na koniec: Dziel się wiedzą wcześniej. Nie czekaj na zostanie ekspertem, zacznij jak najwcześniej. To może być największy "booster" dla Twojej kariery.